Sukces naszego ucznia w Konkursie Informatycznym

Utworzono dnia 20.04.2024

XVII EDYCJIA POWIATOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO –
„Sztuczna Inteligencja – szanse i zagrożenia”
ROZSTRZYGNIĘTY

Uczeń SP nr 10 LAUREATEM XVII Edycji Powiatowego Konkursu Informatycznego!!!

W XVII Edycji Powiatowego Konkursu Informatycznego pod tytułem: „Sztuczna Inteligencja – szanse i zagrożenia”wzięło udział 2 uczniów naszej szkoły:

• Bartosz Sikora – uczeń kl. 7bi
  • Julia Barszcz – uczennica kl. 8b

pod opieką pani Lidii Szeląg.

Podczas oficjalnej gali w ZSZ nr 2 Bartosz Sikora został laureatem - zajął II miejsce  w XVII Edycji Powiatowego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych Powiatu Starachowickiego.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Konkurs objęty był patronatem Starosty Powiatu Starachowickiego.

Rywalizacja  miała formułę dwuetapową:

• Pierwszy etap miał charakter otwarty i polegał na przygotowaniu pracy na podany temat: " Sztuczna inteligencja – szanse i zagrożenia”.  Zadanie polega na opracowaniu tematu w postaci prezentacji multimedialnej, filmu lub strony internetowej.

• Druga część polegała na rozwiązaniu testu  online z  podstawy programowej  informatyki w szkole podstawowej.

Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 9 prac konkursowych.   Były to: prezentacje multimedialne, prezentacje zapisane w formacie video, strony www oraz filmy.

Po części pisemnej uczniowie i ich opiekunowie wysłuchali prelekcji o dronach - bezzałogowych statkach powietrznych i wzięli udział w pokazie sterowania dronami przygotowanym przez Mariusza Nowaka i Piotra Niewiadomskiego – nauczycieli przedmiotów zawodowych informatycznych w Technikum nr 2. Uczniowie, także zwiedzili pracownie techniczne.

Było to niezwykłe doświadczenie i przygoda.

Podczas spotkania podsumowującego, organizatorzy podkreślili wysoki poziom nadesłanych prac konkursowych i narzędzi informatycznych wykorzystanych do ich przygotowania.

Gośćmi gali finałowej byli:

• Starosta Starachowicki - Piotr Ambroszczyk,
  • Dziekan Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej – prof. dr hab. Jakub Takosoglu,
  • Dziekan Wydziału Zarządzania i Logistyki Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie - dr inż. Ireneusz Fura,
  • przedstawicielka Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Starachowicach – Elżbieta Piórkowska,
  • przewodniczący Komisji Zakładowej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Starachowicach - Paweł Rdzanek,
  • dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach Grażyna Małecka.

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz  niezwykłe nagrody.

Konkurs organizowany w ZSZ nr 2 jest elementem pozytywnej rywalizacji między uczniami, gdzie młodzież może sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w branży IT.

Lidia Szeląg

szkolny koordynator konkursu